DKP/BÖG ve KKB/KÖG Milislerinden İstanbul’da eylem

Devrimci Komünarlar Partisi/Birleşik Özgürlük Güçleri ve Kadın Komünarlar Birliği/Kadın Özgürlük Gücü milisleri İstanbul’da silahlı yürüyüş gerçekleştirdi.

Gerçekleşen eylemde milisler sarı ve mor maskeler kullanarak pankart ve sloganlar eşliğinde, kendilerini izleyen halka Ulaş Bayraktaroğlu’nu ve Gezi Direnişini anlattılar. Etrafta bulunan halka bir açıklamada bulunan milisler;

“Gezi-Haziran ayaklanmasının 6.yıldönümünde Gezi direnişinin büyük komutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nu ve ölümsüzleri selamlıyoruz. 6 yıl önce Taksim Meydanında atılan kızıl kurşun, bugün dünyayı dolaşıyor. Gezi’ de yükselen direnişimiz, Kobane sokaklarında bir halkın dayanışması, Rakka’da Çetelerin korkulu rüyası, zindanlarda direniş ortaklığı, bugün yeniden İstanbul sokaklarında Ulaş Bayraktaroğlu olarak dolaşıyor.

Kadın Komünarcılar İdil’in, Asiye’nin, Eylem’in izinde elde silah İstanbul sokaklarında geziyor, yeni ayaklalanmalara hazırlanıyoruz. Kadın barikatlarını büyütelim. Bizimkiler dün tecavüzcü IŞİD çetelerini kendi inlerinde yendi. Onlar bugün İstanbul sokaklarında, Anadolu’da AKP eliyle yaşatılıyor, toplum IŞİD’leştiriliyor. IŞİD’i kadınlar yendi. AKP faşizminide biz yeneceğiz. Komünarcı milisler Gezi’nin yıldönümünde olması gerektiği yerde, Komünarcı Milisler olarak zafer bizim olacak”

Bir kızıl kurşun attık dünyayı dolaşacak. ” açıklamalarında bulunduklarını duyurdular.