DKP/BÖG: Direndik, Kazandık! Tecriti Kırdık!

Türkiye ve Kürdistan halkları bugün yeni bir direniş tarihine adlarını yazdırıyor. Kürt halk önderi Öcalan üzerinde uygulanan tecrite karşı Leyla Güven öncülüğünde başlayan ve zindanlardan sınırları aşarak yayılan ve büyüyen açlık grevi ve ölüm orucu direnişi bugün tecritin kaldırılması ile birlikte zaferle sonuçlanıyor.

Binlerce tutsağın zindanlarda yüzlerce günü aşan açlık grevi ve ölüm orucu direnişiyle, Nasır Yağız ve Güney Kürdistan’lı yurtseverlerle, Avrupa’nın bir çok kentinde bu direnişe sessiz kalmayanlarla, Türkiye ve Kürdistan kentlerinde sokakları terketmeyen devrimcilerin tecriti kıralım ajitasyonuyla, tutsak analarının fedakar ve cesaret dolu direnişiyle birlikte Kürt halk önderi Öcalan üzerindeki tecrit kaldırıldı.

Tecritin kaldırılması için başta fedaca kendi bedenlerini eyleme dönüştüren Zülküf Gezen, Ayten Beçet, Zehra Sağlam, Medya Çınar, Yonca Akici, Siraç Yüksek, Mahsum Pamay, Ümit Acar ve Uğur Şakar yoldaşların anılarını mücadelemizde yaşatacağız.

Kürt halk önderi Öcalan üzerindeki tecritin kaldırılmasında aktif direnişe katılan parti dava tutsaklarımız başta olmak üzere sosyalist tutsaklar, Kürt devrimiyle kurduğumuz birleşik devrim çizgisinde ısrarı ve birleşik devrim mücadelesini bir ileriye taşıyacak yoldaşlığı örgütlediler. Zindanlarda birleşik devrimci direniş hattını kurdular.

Şimdi bizler binlerce tutsağın direniş çizgisini faşizmin yıkılması noktasında en ön mücadele alanlarına taşıyacağımızın işçi sınıfı ve ezilen halklara sözünü veriyoruz. Mutlaka kazanacağız!

Faşizmi Yıkacağız! Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!